7 / 24 Acil Tesisat Hizmeti 0 (532) 223 88 68info@ankaracayyolutesisat.com

Su Kaçağı Nedir ?

Su kaçakları ev ve işyerlerinde tesisat borularında meydana gelen arızalanma, yanlış ve kalitesiz kullanılan tesisat malzemelerinin zamanla deformasyona uğraması gibi çeşitli etkenlerden meydanan gelen su tesisat arızalarına denir.
Su kaçakları ayrıca eski binaların bir çoğunda ortaya çıkan tesisat sorunlarından birisidir.Eğer kısa bir süre içinde çözülmezse konut sakinleri açısından büyük bir problem hHalini alabilir.Hasar gören giderler borulardan dışarı çıkan su kesintisiz olarak akmaya devam eder.
Bu yüzden duvarlar ve tavanlar büyük ölçüde bir zarar görür.
Oda içinde rutubet kokusu ortaya çıkar ve duvar ve tavanın sarsılmasınada neden olur.Su kaçağı sorunu yaşayan kişilerin işinde tecrübe edinmiş ve uzman tesisat firmalarından destek alması gerekmektedir.
Ankara Çayyolu Tesisat tespiti firması müşterilerine sürekli olarak hizmet veren ve durmadan çalışan bir firmadır.

Üst Kattan Su Akıyorsa Ne Yapılır
Öncelikle üst kattaki komşunuz ile konuşarak bir sonuca varmanız gerekir.Alt kata su sızıyor ve tüm vanalarınızın kapamalısınız diyerek tavandan damlayan su için yapılmaı gereken öncelikle suyun akmasını engellemektir.Üst kat komşunuz su saatindeki su vanasını kapaması gerekir.
Sonraki aşama = Su kaçağının yerinin bulunması için tespit çalışması yapılmalıdır.
Ankara çayyolu tesisat su kaçağı tespiti için profesyonel ve maliyeti yüksek olan cihazlar kullanır.
Kullanılan bu cihazlar ile hiç bir şekilde gürültü çıkarılmaz mekandaki hiçbir yeri kırmadan ve dökmeden su kaçağının yeri tam olarak bulunur.
Tespit aşamasında kullanılan cihazlar = Akustik dinleme cihazları ile tesisatınızdaki tüm hatlar kontrol edilri, kaçak eğer temiz su tesisatında ise akustik dinleme cihazları ile kolaylıkla bulunur.
Su Kaçağı eğer atık su tesisatından meydana geliyor ise kameralı cihalar ile tesisat boruları görüntülenerek su kaçağının yeri bulunur.